Výlety

Zajímavosti v okolí

Králíky - Klášter Hedeč, vojenské muzeum

Nad městečkem Králíky se tyčí poutní areál Kláštera Hedeč, spojený s městem alejí s křížovou cestou.


Velké Losiny

V tomto městě je mnoho míst, kam se turista může podívat, za zmínku jistě stojí ruční papírna, zámek nebo termální koupaliště.


Lázně Lipová

Lázně založil v roce 1829 Johann Schroth. Schrothova kúra proslavila lázně nejen na tehdejším území Rakousko-Uherska, ale i v řadě dalších míst Evropy.


Přehrada Pastviny

V létě přehradu využívají milovníci koupání, potápění a rybaření. Okolí  je vhodné pro turistiku a cykloturistiku. V zimě je v centru obce Pastviny v provozu lyžařský vlek a pro běžkaře jsou tady upravované běžecké tratě.


Pivovar Holba v Hanušovicích

Navštivte pivovar Holba v překrásném prostředí Jeseníků, kde se již 137 let vaří pivo proslulé svou jedinečnou chutí a znamenitou kvalitou.


Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky.


Minikáry na Ramzovském sedle

Areál se nachází 100 m od vlakové zastávky. Na start Vás vyveze pozemní výtah a pak už záleží jen na Vaší odvaze a šikovnosti, jakou rychlostí celou dráhu projedete.


Sportovní areál Dolní Morava

Perfektní vyžití pro malé i velké sportovce  v podobě bobové dráhy nebo lanového centra a dalších zajímavostí vás čeká v areálu na Dolní Moravě.


Kralický Sněžník

Nenechte si ujít nezapomenutelný sportovní zážitek - výstup na Kralický Sněžník. Jsou možné 3 výstupy, a to ze Stříbrnice, Dolní Moravy a Horní Lipky.


Štíty - akrobatické lyžování

Největší areál svého druhu na světě, jehož spoluzakladatelem je olympijský vítěz v akrobatickém lyžování Aleš Valenta. Zdejší zázemí využívají ke svým tréninkům světoví sportovci zvučných jmen.


Vojenská opevnění

Pod vlivem hrozícího nebezpečí ze strany Německa se začala budovat pevnostní linie po celé délce hraničního hřbetu Orlických hor. Tato pevnostní linie měla být součástí opevnění státní hranice.


Kontakty
Emailová adresa: alca.liskova@seznam.cz Telefon: +420 776 029 242 Webové stránky: www.lisacinavysoke.cz